2012

Przystąpienie do projektu "Organizacje pozarządowe bibliotekom"- działań podjętych w ramach realizacji Programu Rozwoju Bibliotek

W październiku Biblioteka przystąpiła do współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w celu podejmowania wspólnych działań w ramach projektu pt. „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców – II edycja”.

Pracownicy Biblioteki uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu przygotowującym do prowadzenia Grup Zabawowych i Biblioteczki dla Najmłodszych. Biblioteka otrzymała od Fundacji gry edukacyjne, zestawy książek i zabawek oraz sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć. Z funduszy własnych zakupiono wykładzinę dywanową do czytelni oraz utworzono Kącik Małego Czytelnika.

W chwili obecnej w Bibliotece prowadzone są  zajęcia Grupy Zabawowej dla dzieci od 7 miesięcy do 4 lat. Kącik Małego Czytelnika wraz z zabawkami i grami udostępniany jest najmłodszym czytelnikom Biblioteki  i ich rodzicom.