Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie

Udana XV Noc Świętojańska

Utworzono dnia 01.07.2021

26 czerwca 2021 r. na Bulwarze 500-lecia Bakałarzewa przy jeziorze Sumowo odbyła się już po raz piętnasty organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bakałarzewie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach i Wójtem Gminy Bakałarzewo impreza pt. Noc Świętojańska nad Rospudą.

W tegorocznym wieczorze sobótkowym uczestniczył Wicestarosta Suwalski Artur Łuniewski i wójt Gminy Bakałarzewa Tomasz Naruszewicz, radni i sołtysi Gminy Bakałarzewo, mieszkańcy gminy i okolic  oraz okoliczni turyści. Imprezę prowadziła Renata Naumowicz Kierownik Biblioteki.
Noc Świętojańską uświetniły wesołe pieśni zalotne i sobótkowe z regionu: „Bakałarz” z Bakałarzewa, „Zajączkowiaki” z Zajączkowa, „Znaroku” z Przerośli, „Przeroślaki” z Przerośli, „Wigranie” ze Starego Folwarku, „Prząszniczki” z Kowal Oleckich, „Wielczanie” z Wieliczek „Oleckie Echo” z Olecka oraz gościnnie Grupy Wokalnej z Suwalskiego Klubu Seniora.
 
Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najpiękniejszy wianek z polnych ziół i kwiatów oraz zachwycający występy dziecięcego Zespołu „Prymulki” działającego przy Bibliotece w Bakałarzewie. Były również tańce przy ognisku. Na zakończenie Zespół „Prymulki” wykonał obrzęd puszczania wianków, a pokazem tańca z ogniem tegoroczny wieczór sobótkowy zakończyła Grupa Gore.
Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Firmę „Agro-Rolnik” Bakałarzewo i Firmę Usługowo-Handlową Bogusław Gajewski z Bakałarzewa. Wianki na występy były dużą zasługą Państwa Barbary i Dariusza Uszak. Plac na parking dla przybyłych na imprezę użyczony został przez Panów Józefa i Patryka Pietras.

Zdjęcia z Nocy Świętojańskiej

Utworzono dnia 01.07.2021, 14:35

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 46

W tym miesiącu: 173

W poprzednim miesiącu: 204

Wszystkich: 5855