Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie

Noc Bibliotek 2021

Druga Bakałarzewska Noc Bibliotek za nami. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „CZYTANIE WZMACNIA”.

Wydarzenie miało miejsce dnia 8 października 2021r. Rozpoczęło się o godz. 18.00 i trwało aż do 8.00 rano. Pracownicy Biblioteki przygotowali szereg atrakcji dla dzieci. Na początek wszyscy musieli przejść chrzest, aby zostać prawowitym uczestnikiem bakałarzewskiej nocy bibliotek. Do wypicia były czarodziejskie eliksiry, odcisk kciuka i własnoręcznie złożony podpis. Po czym odbyło się uroczyste zapoznanie.

Następnie uczestnicy zagrali w grę mobilna, która stworzona została na aplikacji „Łąka w Bibliotece” przy współpracy z Biblioteką Publiczną  im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Gra polegała na odnalezieniu ukrytych w pomieszczeniach budynku biblioteki kodów QR i kopert w których znajdowały się litery. Z liter tych, za pomocą specjalnego szyfromierza, było trzeba ułożyć hasło „CZYTANIE WZMACNIA – UMYSŁ I CIAŁO”.  

Kolejnymi punktami programu były warsztaty zdobienia masek oraz odwiedzenie najstraszniejszego miejsca w Bibliotece, czyli opuszczonej wieży.  Podsumowaniem bakałarzewskiej nocy bibliotek było wspólne nocowanie, nocne rozmowy, bitwa na poduszki oraz oglądanie filmu towarzyszącego tegorocznej akcji – "OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI”, kryminału familijnego o parze młodych detektywów.

Noc Bibliotek 2021

Utworzono dnia 13.10.2021, 13:59

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny