VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POECI POGRANICZA WARMII, MAZUR.

20 uczniów ze szkól powiatu suwalskiego zmierzyło się z poezją w VI Suwalskim Etapie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta który odbył się 2 marca 2017r. w Gminnej Bibliotece w Bakałarzewie.

Konkurs jest poświęcony twórczości poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny z cyklu imprez "Cudze chwalicie, swego nie znacie...”. To przedsięwzięcie na stałe weszło do kalendarza lokalnych imprez kulturalnych Bakałarzewa.Tegoroczna edycja konkurs poświęcona była poecie Zbigniewowi Chojnowskiemu.

Uczniowie ze szkół z Bakałarzewa, Wiżajn, Starego Folwarku, Raczek, Przebrodu i Filipowa rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Wykonawców oceniała komisja w składzie:
Maria Kołodziejska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Suwałkach - Przewodnicząca
Barbara Cieśluk - Starostwo Powiatowe w Suwałkach
Beata Niedźwiecka - Biblioteka Pedagogiczna w Suwałkach
Paulina Naruszewicz - logopeda - Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku
Katarzyna Chrulska - polonistka, animator kultury

Do następnego etapu zakwalifikowali się:
W kategorii Klas VI:
I miejsce - Łukasz Koniecko (SP Raczki)
II miejsce - Wiktoria Aleksandra Paciorko (SP Raczki)
III miejsce - Wioletta Pojawa (SP Bakałarzewo)

W kategorii klas I-II gimnazjum:
I miejsce - Weronika Maria Zamojska (Gim. Wiżajny)
II miejsce - Natalia Statkiewicz (Gim. w Przebrodzie)
III miejsce - nie przyznano

W kategorii klas III gimnazjum:
I miejsce - Klaudia Pojawa (Gim. Bakałarzewo)
II miejsce - nie przyznano
III miejsce - Kamila Anastazja Knap (Gim. Filipów)
III miejsce - Julia Omilianowicz (Gim. Stary Folwark)

Wyróżnienia otrzymały:
Oliwia Jurewicz (Gim. Wiżajny), Natalia Karaś (Gim. Bakałarzewo) oraz Angelika Ślimkowska (Gim. Filipów)

Nagrodę specjalną za najlepszą interpretację wiersza Zbigniewa Chojnowskiego wywalczyła Weronika Maria Zamojska (Gim. Wiżajny).
Uczniowie nagrodzeni w konkursie zakwalifikowali się do etapu regionalnego, który odbędzie się 17 marca 2017r. w Olecku.

W spotkaniu gościnnie uczestniczyli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbara Cieśluk, Dyrektor Zespołu Szkół w Bakałarzewie Krzysztof Sobolewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raczkach Artur Łuniewski oraz Wójt Gminy Bakałarzewo Tomasz Naruszewicz.

Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe, Biblioteka Publiczna w Suwałkach i Zespół Szkół w Bakałarzewie.
Konkurs w Bakałarzewie objęty jest honorowym patronatem Starosty Suwalskiego
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Laureatom życzymy sukcesów podczas finału w Olecku.