Ferie w Bibliotece 2019 - podsumowanie

Organizowanie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bakałarzewie stało się już coroczną tradycją. Również w tym roku dzieci wraz z rodzicami mogli ciekawie spędzić wolny czas. Przez tydzień (od 28.01 do 2.02) w godzinach 11 – 14 odbywały się zajęcie, w których każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Wszystkie spotkania były wypełnione zabawą o którą w ferie właśnie chodzi. Zajęcia odbywały się według ustalonego harmonogramu.

Ferie rozpoczęliśmy bajkowo, zimowo. Rozmawialiśmy o przyjaźni szczególnie tej między ludźmi, a zwierzętami. Poznawaliśmy zwierzęta leśne i podążaliśmy za ich tropami ukrytymi wśród książek. To był również dzień zgadywanek, rebusów i krzyżówek. Na zakończenie wykonaliśmy zimowe pejzaże.

We wtorek gościliśmy ratownika medycznego, strażaka z Państwowej Straży pożarnej w Suwałkach, który przekazał nam wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokazał również jak robić sztuczne oddychanie, masaż serca, układać w pozycji bezpiecznej bocznej i ratować niemowlęta. Wiedza oczywiście przełożyła się na praktykę. Każdy uczestnik zajęć mógł przećwiczyć na fantomach resuscytację poszkodowanego.

W środę skorzystaliśmy z uroków zimy i bawiliśmy się na śniegu. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

W czwartek uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Łakocie Jasia i Małgosi" w wykonaniu aktorów teatru Krak -Art z Krakowa. Bohaterowie przedstawienia przypomnieli dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania oraz o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z obcymi. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnej zabawie z aktorami. Po spektaklu gościliśmy Panią z Państwowej Inspekcji Pracy, która przypomniała nam zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu.

Piątek to był kolejny dzień z teatrem. Tym razem gościliśmy Panią Beatę z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, która zapoznała nas z japońskim teatrem ilustracji zwanym Kamishibai. Wysłuchaliśmy dwie bajki "O wilku i o siedmiu koźlątkach" oraz "Pani Zamieć". Następnie tworzyliśmy i przedstawialiśmy własny teatr ilustracji.

Ferie zakończyliśmy sobotnim balem przebierańców.. Były tańce, zabawy i słodki poczęstunek.

26 stycznia w Filii bibliotecznej w Starym Skazdubie odbyły się zajęcia pt. Ferie "Na Dzikim Zachodzie". W podróż pełną przygód i poszukiwania złota zabrała dzieci grupa Anima Kids. Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko z kiełbaskami. Spotkanie zorganizowane zostało z funduszy wiejskich wsi Stary Skazdub.

Licznik odwiedzin: 119827